Saturday, June 30, 2012

Lord of the Rings Online

Spēle ir veidota pēc episkās fantāziju noveles, kuru mēs visi jau zinām (pēc kuras arī tika radīta filmu trioloģija).
Cīņa pret Sauronu turpinās!
Lotro ir tagad ir bezmaksas un pieejama visiem, bet būs jāizmanto veikals un reālā nauda ja gribās vairāk spēles satura (lētāk gan tad ir abonēt - kas ir 14.99$ mēnesī).Kā filmā - tā arī spēlē ir pieejamas 4 rases. Cilvēki, elfi, rūķi un hobiti. Rūķi ir dzimum bloķēti (tikai vīrieši). Klases - Burglar (Support), Captain (Support), Champion (Damage), Guardian (Defense), Hunter (Damage), Lore Master (Support), Ministrel (Healer), Rune Keeper (Damage/Healer), Warden (Defence). Pēdējie divi ir jāpērk par naudu. Interesantākās klases būtu jāmin Ministrel - tas ir bards, kas ar mūzikas palīdzību dziedē vai sit nost, Rune Keeper - kautkas starp šamani un magu, Lore Master - mags ar kompanjoniem dzīvniekiem ( tos iemācās kā spējas, bet ir iespeja mainīt to izskatu ar profesijas palīdzību :P) un Captain - arī viņam ir kompanions (karognesējs - arī tos var variēt).

Varoņa izveide ir patīkama - iespēju ir pietiekoši. Grafika gan varētu būt mūsdienīgāka...daudz mūsdienīgāka (Pasaule gan ir uztaisīta ļoti glīta!). Šoreiz, lai būtu interesantāk, izveidoju hobitu.

Uzreiz pēc pievienošanās spēlei tiekam iemesti stāstā, kuram viennozīmīgi ir turpinājumi (tajos esam vieni paši - citi spēlētāji nav manāmi).

Runājot par UI (lietotāja interfeiss) - tas ir pilnībā izmaināms - visu var pārvietot kur gribās! Pieejami arī šādi tādi Add-oni un UI tēmas - viena no tām arī ir uzlikta man (ar lapiņām).

Varbūt tas ir sīkums - bet mani nedaudz kaitina - karte ir pilnekrāna un tur neko nevar izdarīt...

Kaujas sistēma ir klasiska - spiežam pogas iekš Action Bar. Yawn... Atvainojos :D

Un kā jau visur tagad - kostīmu veikals. Šis ir pieejams visiem un par spēles naudām! Pieejamas arī tintes - tās iegūst profesijas ceļā ( vai arī izsoļu namā, vai par reālo naudu).

Pirmo zirgu var iegūt kā dāvanu uz 24 stundām. Ja godīgi, kad tas laiks paiet un paliec uz savām īsajām kājām... forši nav! Jāskraida ir daudz! Ātrākais un vieglākais veids ir nopirkt jāšanas prasmi un zirgu veikalā, lēnākais veids ir kvests un (iesācējam pavisam grūti) to nopirkt no staļļa. Protams, var arī izmantot zirgu taxi par samērā zemām spēles naudām.

Īsti nezinu kā lai šos nosauc - par Varoņdarbiem? Bet katrai klasei, rasei, kvestu ķēdei zonai ir savi. Vai nu tie ir izmantot 100 reizes kādu no spējām (specifiskām), vai nu nosist 120 mošķus, vai arī izpildīt visus kvestus rajonā! Ko tas dod? Pirmkārt - kādu jaunu īpašību/bonusu (trait) ko piešķirt savam varonim, kā arī spēles veikala naudas.

Profesijas - Bruņdaris, Ieroču-daris, Šuvējs, Juvelieris, Pavārs/Zemnieks (dārzeņus var saplūkt visās malās pasaulēs, bet pamatā tie tiek audzēti laukos - jā, tieši tā :) kā Fermā! ), Galdnieks un Zinātnieks.

Līdz ar galveno profesiju apgūstam vēl divas iemaņas kas ir saistītas un vajadzīgas turpmākajai pieredzei un lietām, ko grasāmies veidot. Iegūstam 3 subprofesijas. Piemēram, ja izvēlamies būt zemnieks - mēs automātiski dabūjam 3 rīkus - pannu, uz kuras cept; kapli - ar ko kaplēt zemi :D ; un diega spolīti (neesmu droša priekš kam, bet gan jau ir kautkāda loģika aiz tā!). Es izvēlējos Bruņdari, tādēļ cītīgi jāmeklē rūdas.

Jaunas receptes ļoooti bieži krīt no mošķiem kvestojot! Tās gan var arī nopirkt no tirgoņiem u.c. Ja vācot materiālus izkrīt kāds rets resurss - ar to var uzlabot recepti pat līdz episkai kvalitātei! Un galvenais, lietas, ko tu jau pašā sākumā pats uztaisi, ir labākas par kvesta mantām - tā kā ir vērts :)

Hobiji - šobrīd ir tikai viens un tas, kā redzams, ir makšķerēšana. Zivis var pārdot(un sākumā nekas cits ar neatliks) vai arī izmantot ēst gatavošanā un galu galā ja noķerta kāda grandioza zivs - kā trofeju mājas dekoram.

Interesants pārsteigums, varbūt sīkums - bet tomēr izceļ sevi citu spēļu vidū! Iespēja spēlēt instrumentus! Tos var nopirk pie speciāliem tirgotājiem un iesācēju versijas maksā ļoti lēti! Visiem pa kabatai. Spēlēt kam? Sev vai citiem par prieku! Katrai klasei ir savi atļautie instrumenti. Ministrel klase, loģiski, var spēlēt visus instrumentus. Tos spēlē spiežot taustiņus 1-8. Internetā ir pilns ar dziesmām ko iemācīties :)

Nav talantu koku, mācāmies jaunas spējas - un to augstākus līmeņus.

Bree. Tā ir man tuvākā pilsēta, galvenā varone ar ko spēlēju ir cilvēku rases. Šeit orientējos daudz labak nekā haotiskajā hobitu zemē :p (es to salīdzinu ar Stormwind vs Exodar).

Skirmish - sasniedzot level 20 ir iespējams ieiet pirmajā nopietnajā instancē/dungeon - pirmie ir solo. Tie garantē valūtu (un exp), par kuru var nopirkt labākas bruņas, ieročus, juvelierizstrādājumus utt. Instancēs tu nekad neesi viens - ar tevi vienmēr ir kompanjons (kura klasi izvēlies pats - to var arī mainīt vēlāk, arī viņa spējas ir iespējams uzlabot).

Fons sķiet visai vienveidīgs jo pamatā dzīvojos pa starta zonām. Šeit ir redzams purvs - tā arī nākošā teritorija, kas jāapgūst! ( Spēle ainavu ziņā spriež uz reālismu - tādēļ nav nekādu zilu koku rozā zālē vai aizdomīgu tuksnešu)

Mājas! Jā! Šī ir no tām spelēm, kas ļauj pašam nopirkt savu māju vai arī ģildes māju! Super ne? Tas gan nav nekāds lētais prieks - jo katru nedēļu ir jāmaksā tās uzturēšanas izdevumi! Mēbeles var izgatavot pats, ja ir atbilstoša profesija, kā arī izmantot trofejas dekoram. (Protams plašs klāsts spēles veikalā).

PVP - Lotro pvp ir savādāks kā citās spēlēs. Šeit tas ir PvMP! Persona pret Monstriem. Tā ir atsevišķa, instancēta zona kurā tu radi savu mošķi un ar to arī cīnies! Bet ir viens bet - tas ir pieejams tikai par maksu, reālo naudu).

Tiekamies Viduszemē!No comments:

Post a Comment